Sezon 2020 dla wszystkich jest nieprzewidywalny, do ostatniej chwili nie wiadomo czy zawody się odbędą. Mimo to nasi zawodnicy się nie poddają i dalej ciężko pracują, by rywalizować na najwyższym poziomie.

Patryk na podium w zawodach DH.
Jako pierwszy na linii startu pojawił się Patryk Kwaśny, który w pięknym stylu rywalizował na pierwszych dwóch edycjach Local Series of Downhill 2020. W Koninku po zaciętej walce, pomimo defektu, zajął 3 miejsce, natomiast w Zawoji zawody ukończył na 2 miejscu.

Podium Patryka podczas Local Series of Downhill 2020.

Pierwszy wyścig Enduro i debiut Igora.

Na zawody w ukochanym Enduro musieliśmy czekać aż do 22 sierpnia. Podczas imprezy w Kluszkowcach team reprezentował Igor, nasz utalentowany junior. Parę słów na temat startu możecie przeczytać poniżej.

„W ostatni weekend debiutowałem w zawodach Enduro kat. Juniora na Małopolska Joy Ride Festiwal. Po ciężkich zmaganiach na OS’ach udało się wywalczyć 9-te miejsce. Z każdego OS’u na OS byłem coraz szybszy, z początku byłem 11, a ostatni OS skończyłem na 6 miejscu. Zawody były przygotowane na najwyższym poziomie.”

Igor „W ostatni weekend debiutowałem w zawodach Enduro kat. Juniora na Małopolska Joy Ride Festiwal.”

Emonda i Ania w akcji.
Z kolei nasza zawodniczka Ania Tomica zaliczyła ostatnio prawdziwy ciąg wyścigów, wygłodniała po długim okresie przygotowawczym, od początku lipca ma za sobą 4 starty.

Rywalizację rozpoczęła w Szklarskiej Porębie, na Szosowym Klasyku zajmując 2 miejsce w kategorii.
Kolejnym startem był szosowy, trzydniowy wyścig etapowy – Nowy Targ Road Challange, Ania zwyciężyła na ostatnim etapie, a w klasyfikacji generalnej zajęła 3 miejsce w open kobiet oraz 2 miejsce w klasyfikacji górskiej.

Powrót Ani do korzeni.
Po startach na szosie przyszedł czas na MTB i rywalizację w wyścigu etapowym – Ochotnica 4 Towers, tutaj Ania od początku do końca, przez cztery dni zmagań, nie oddawała koszulki liderki na średnim dystansie.
Jako przerywnik przed kolejnym wyścigiem etapowym zdecydowała się na start w maratonie Cyklokarpaty w Myślenicach gdzie zajęła 2 miejsce w open kobiet i pierwsze w klasyfikacji poza Pucharem Polski.

Trzymamy kciuki za kolejne starty ekipy Trek Bielsko – Biała Racing!

Zdjęcia opublikowane przez organizatorów zawodów oraz archiwum własne zawodników.